המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
הפונדמנטליסט עמר בכרי: דגל האסלאם יתנפנף מעל הביג בן
10/7/2006


עמר בכרי: יבוא יום בו דגל האסלאם יתנפנף מעל הביג בן והפרלמנט הבריטי

 

מחמד אל-שאפעי, כתב היומון הלונדוני "אל-שרק אל-אוסט" ערך ראיון עם הפונדמנטליסט עמר בכרי שעזב את בריטניה וחי כיום בביירות.[1] להלן עיקרי הראיון:  

 

"שאלה: האם אתה עדיין דבק בפתוות הקודמות שלך, ובמיוחד בזו האוסרת מתן מידע אודות הטרוריסטים?

בכרי: מסירת מידע אודות מוסלמים - בין אם הם לוחמי ג'יהאד למען אללה, ובין אם הם מוסלמים פשוטים - למשטרה הבריטית, האמריקאית או למנגנון ביטחוני אחר, כופר או מורתד [שחזר בו מדת האסלאם, הכוונה למנגנוני ביטחון של מדינות ערביות/מוסלמיות], היא מעשה אסור על פי השריעה. זוהי כפירה גדולה ביותר המוציאה [את מי שעושה זאת] מדת [האסלאם]. זאת מפני שזהו סוג של סיוע לכופרים כנגד המוסלמים והרי אללה אמר [בקוראן 5;51] 'מי שמסייע מביניכם להם הרי הוא [כאחד] מהם'.

שאלה: האם אתה חושב לשוב לבריטניה?

בכרי: איני חושב לשוב לבריטניה, כל עוד היא לא תחזור בה מחוקיה הטרוריסטים, באמצעותם היא מפעילה טרור על מוסלמים שלווים בבריטניה, בתירוץ של הלוחמה בטרור. חזרתם של אנשים כמותי אסורה מבחינה שרעית. זאת מפני שמעשה כזה נופל לקטגוריה 'של מי שנכנע כשבוי'. האסלאם אסר על המוסלמי להיכנע כשבוי… לכופרים.

 

האם אינך חש היום שהפכתם להיות מבודדים מהזרם האסלאמי בבריטניה?

בכרי: אפשר [שכיום], בהיותי מחוץ לבריטניה, אני קרוב עוד יותר מבעבר לזרם האסלאמי, אולם אני רחוק תכלית המרחק מהזרם הצבוע שמכר את דתו ואת אומתו לטובת מעט כסף כדי לרצות את שלטונות בריטניה ו[לזכות] במשרות ממשלתיות, תחת השם 'המועצה האסלאמית הבריטית'.

 

מה אתה מייעץ לנוער המוסלמי הבריטי ולתלמידיך השוהים רחוק ממך?

בכרי: אני מייעץ לנוער המוסלמי בכלל, ולתלמידי האהובים בפרט, שלא להשתלב בחברה הבריטית הג'אהילית, [אך בה בעת] שלא להתרחק מהאנשים. עליהם לפעול לדעוה למען אללה, להורות על עשיית הטוב ולאסור את עשיית הרע, להישמע לאללה ולהתרחק מהכופרים והפולותאיסטים, [להתרחק] מן המנהגים, המסורות והחוקים שלהם ולדבוק בקוראן ובסונה על פי הבנתם של המאמינים הראשונים בני דורו של מחמד. 

שאלה: האם על פי השקפתכם 'לונודסטאן' חוסלה ושעריה נסגרו?   

בכרי: מה שמכונה היום 'לונודסטאן' הוא למעשה 'כופרסטן', כלומר דאר אל-כופר  [ארץ הכפירה]. אני חושב שהמוסלמים הנאמנים בבריטניה יהפכו אותה ביום מן הימים, בעזרת אללה, ל'אסלאמיסטן', כלומר לדאר אל-אסלאם [ארץ האסלאם] כפי שעשו המוסלמים הראשונים באתיופיה ובאינדונזיה. אז יתגשם החלום האסלאמי הגדול והוא שאנו נראה את דגל  'אין אלוהים מבלעדי אללה' מתנפנף מעל שעון הביג בן והפרלמנט הבריטי, בעזרת אללה יתעלה.

 

שאלה: האם אתה חושב שלונדון נשארה בטוחה היום, לאחר שנעלמו ממנה רוב השיח'ים של התנועה הפונדמנטליסטית?

בכרי: הימצאותם של עלמאא ותועמלנים של התנועה האסלאמית היתה שסתום הביטחון של בריטניה ולא להיפך, כפי שחושבים האנשים התמימים. בריטניה אינה נחשבת [מדינה] בטוחה מאז שפרסמה את חוקי הלוחמה בטרור בשנת 2002. אין ספק שהיעלמותם, מאסרם, או גירושם של רוב העלמאא והתועמלנים תהפוך את בריטניה למדינה לא בטוחה הנתונה ל[סכנה] של התקפות מצד אלו החושבים שיש צורך להילחם בה, בשל השתתפותה לצד ארה"ב במתקפת הלחימה הצלבנית העולמית נגד האסלאם והמוסלמים." 

 [1]  אל-שרק אל-אוסט, (לונדון), 7.7.2006. עמר בכרי, סורי במוצאו, היה מנהיג התנועה הפונדמנטליסטית 'אל-מוהג'יהרון' שפעילותה הופסקה באוקטובר 2005 ובמקומה קמה תנועת 'אל-ע'רבאא'. על עמר בכרי, ראו דוח ממרי. דוח ממרי