המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
אתרי אינטרנט אסלאמיסטיים ומאבקיהם בין גורמים יריבים
3/5/2006

 

"אל-תג'דיד" נגד "אל-חסבה":

אתרי אינטרנט אסלאמיסטיים ערביים ומאבקיהם בין גורמים פוליטיים יריבים

 

הקדמה

מרבית כלי התקשורת בעולם הערבי - העיתונים, ערוצי הטלוויזיה ותחנות הרדיו - קשורים לגורמים פוליטיים שונים, הן ממשלות והן גורמי אופוזיציה (הן כאלה הפועלים בתוך המדינה והן כאלה הפועלים מחוץ לה). כלי תקשורת אלה - שהינם בעלי עוצמה פוליטית - מהווים אמצעי חשוב במאבקי הכוח של הגורמים הפוליטיים היריבים שמאחוריהם.

 

עם התפתחות האינטרנט במזה"ת, נוספו גם אתרי האינטרנט אל כלי התקשורת האחרים המשרתים גורמים פוליטיים שונים במאבקי הכוח שלהם.

 

דוגמא בולטת לשימוש באינטרנט במאבק בין גורמים פוליטיים יריבים היא המתקפה שניהל אתר "אל-תג'דיד" www.tajdeed.org.uk - השייך לאופוזיציה האסלאמית הסעודית הפועלת בלונדון (ובראשה ד"ר שייח' מוחמד אל-מסערי העומד בראש ארגון "אל-תג'דיד אל-אסלאמי") - נגד אתר "אל-חסבה" www.alhesbah.org  שהוא אחד האתרים האסלאמיסטיים המובילים המשמש צינור להעברת מסרים של ארגון אל-קאעדה וארגוני ג'יהאד אחרים.[1]

 

אתר "אל-תג'דיד" האשים את אתר "אל-חסבה", כי הוא משרת גורמי מודיעין ערביים ומערביים לצורך חשיפתם ומעצרם של הכותבים בפורומים הג'יהאדיים. לטענת "אל-תג'דיד", "אל-חסבה" הוא שגרם בעבר למעצרם של כל מייסדי אתר "אל-אנצאר" ובהם בעלי הכינויים "בן רומא" ו"ארהאבי 007" וכן גרם למעצרם של כל אנשי "חזית ההסברה האסלאמית העולמית" (GIMF)[2] מיד לאחר שפרסמו, בשם ארגון אל-קאעדה, את הודעת נטילת האחריות לפעולת אבקיק (ניסיון הפיגוע בשדות הנפט הסעודיים ב- 25.2.06) ולהריגתם של מבצעי הפעולה.

 

פעילותו של אתר "אל-חסבה" הושבתה ב- 17.3.06 למשך כחודש וחודשה ב- 13.4.06. תופעת הנפילה של אתרים אסלאמיסטיים שונים וחזרתם לאחר מכן היא שכיחה ומהווה חלק מהדינאמיות של הפעילות האינטרנטית האסלאמיסטית. אתר "אל-תג'דיד" ניצל את הפסקת הפעילות הזמנית של אתר "אל-חסבה" להגברת המתקפה עליו. הוא המליץ לתומכי הג'יהאד על  אתרים חלופיים, שלדבריו הם מהימנים יותר ואין בהם פעילות של גורמי מודיעין, ועם חידוש פעילותו של אתר "אל-חסבה" קרא לגולשים לנקוט אמצעי זהירות בהיכנסם אל אתר "אל-חסבה", כדי שזהותם לא תיחשף. 

 

לעזרתו של אתר "אל-חסבה" נחלץ אתר ג'יהאדי אחר -  "אל-בוראק" www.alburak.net  - אשר פרסם מאמר בו האשים גורמי אופוזיציה ערביים כדוגמת ד"ר מוחמד אל-מסערי, ד"ר האני אל-סבאעי וד"ר סעד אל-פקיה המתגוררים בלונדון, בניסיון להרוס את אתרי הג'יהאד ולהטיל דופי באנשים הפועלים בהם. (שבועיים קודם לכן, האשים אתר "אל-תג'דיד" את [אתר] "אל-בוראק" כי "הפך להעתק של [אתר] אל-חסבה").[3]

 

העימות החריף בין שני האתרים, "אל-תג'דיד" ו"אל-חסבה", משקף את המאבק בין שני גורמי כוח פוליטיים יריבים העומדים מאחורי אתרים אלו. מאחורי אתר "אל-תג'דיד" עומדים פעילי האופוזיציה האסלאמיסטית הסעודית. לעומתו, אתר “אל-חסבה” מצהיר אמנם כי הוא אתר דתי עצמאי, ואולם, נוכח הבמה שהוא נותן לפרסומים המשחירים את דמותם של אנשי האופוזיציה הסעודית דוגמת אל-מסערי ואל-פקיה, עד כדי האשמתם בכפירה ובבגידה, ניתן לזהותו כיריב פוליטי-דתי של האופוזיציה הסעודית. (השלטון הסעודי, ע"פ דיווחיו שלו, אכן פעיל באינטרנט. דוגמא לכך היא תמיכתו של משרד ההקדשים הסעודי בקמפיין 'אל-סכינה' לדיאלוג באינטרנט עם אנשים המחזיקים בדעות קיצוניות).[4]

 

באתר "אל-תג'דיד" – השייך כאמור לגורמי האופוזיציה הסעודית - כותבים גם גורמי אופוזיציה של מדינות ערביות אחרות. לפי אתר "אל-בוראק", האיש הכותב באתר "אל-תג'דיד" תחת הכינוי "עמר בן חניף" (ראה להלן), הינו איש האופוזיציה האסלאמי המצרי ד"ר האני אל-סבאעי, ראש מוסד אל-מקריזי, היושב גם הוא בלונדון. אל-סבאעי - אם זיהויו כ"עמר בן חניף" אמנם נכון - הצטרף למאבקו של "אל-תג'דיד" נגד “אל-חסבה” במאמר "סדרת חשיפת המרגלים", שהניח את התשתית להאשמות נגד "אל-חסבה".

 

כמו כן, זיהה אתר "אל-בוראק" כמה כותבים נוספים באתרים האסלאמיסטיים  כאנשי אופוזיציה של מדינות ערביות שונות. כך למשל הוא  זיהה את הכותב בעל הכינוי "אל-פכר אל-רשיד" באתר "אל-תג'דיד" כיאסר אל-סירי, אופוזיציונר אסלאמיסטי מצרי היושב בלונדון; את הכותב בעל הכינוי "בן רומא" באתר "אל-אנצאר" הוא זיהה כשייח' האלג'ירי עבדאללה אל-ע'אמדי; ואת הכותב בעל הכינוי "סאמי 9000" באתר "אל-תג'דיד" הוא זיהה כמנצור אל-חלבי, סורי החי בלוב.

 

מסמך זה יפרט את השתלשלות חילופי ההאשמות בין האתרים האסלאמיים בשירות גורמי הכוח הפוליטיים היריבים שמאחוריהם:

 

"אל-תג'דיד": גורמי מודיעין חדרו ל"אל-חסבה"

ב- 5.3.06  פרסם אתר "אל-תג'דיד" מאמר של כותב המכנה עצמו "עמר בן חניף" שכותרתו "סדרת חשיפת המרגלים - [מיהו] הבוגד אשר מכר את ארהאבי 007".  "עמר בן חניף" טוען במאמר, כי מעצרו של הכותב "ארהאבי 007" על ידי בריטניה וכן מעצרם של אנשי חזית התקשורת האסלאמית העולמית (GIMF) מיד לאחר שפרסמה את הודעת נטילת האחריות לפעולת אבקיק  מטעם ארגון אל-קאעדה והריגתם של מבצעי הפעולה, מוכיחים כי גורמי מודיעין פעלו באתרים אסלאמיים כדוגמת "אל-חסבה" וכן "אל-אנצאר" ו"אל-אח'לאצ" במטרה לחשוף את זהות הכותבים באתרים אלו ולעוצרם.

 

"עמר בן חניף" אף מנה את שמותיהם של כמה מאלו שפעלו כמפקחים באתרים האסלאמיסטיים אך היו לדבריו מרגלים בשרות גורמי מודיעין ערביים ומערביים (כגון "מוחמד אל-זהירי", "מועתז בתוחידה", "אל-קעקאע בן עמרו").

 

יצויין כי במסמך אחר (שיובא בהמשך), שהתפרסם באתר "אל-בוראק", נטען כי "עמר בן חניף" הוא האופוזיציונר המצרי היושב בלונדון  ד"ר האני אל-סבאעי, שהצטרף אל המתקפה של האופוזיציה הסעודית נגד אתר "אל-חסבה". להלן קטעים ממאמרו של "עמר בן חניף":

 

"כעת התבררו היבטי המזימה [שהביאה ל]תפיסתו של האח "ארהאבי 007" בידי עבדי הצלב: לאחר כניסתם החשודה של [מוחמד] אל-זהירי ועוזריו כמפקחים לאתרים הג'יהאדיים, מסר אל-זהירי למודיעין הירדני את מספרי ה- IP [של מחשביהם של הכותבים באתרי הג'יהאד] והכופרים הללו עקבו אחרי האח ["ארהאבי 007"] עד שתפסו אותו. 

 

האחים מינו לאחרונה את המרגל מחמד אל-זהירי, סוכן המודיעין הירדני, כמפקח ב[אתר] "אל-אנצאר", בשל היותם עסוקים, ונראה שהפושע הזה ביצע את הפשע. הפעם האחרונה בה ביצעו השפלים [הללו את הפשע] היתה לאחר שנודעה להם זהותם של האחים אשר הכניסו [לאתר "אל-חסבה"] את הודעת [נטילת האחריות] על פעולת אבקיק בסעודיה. זוהי הפריצה הגדולה ביותר לאתרים האסלאמיים! הבוגדים פרצו לאתרים ושלטו [בהם] כשברשותם סדרה של מידעים מודיעיניים שבאמצעותם ריגלו אחרינו.

 

 להלן רשימת החשובים שבמרגלים:

  1. מועתז בח'נזרה [5] - [אשר השתמש בכינויים]  "מועתז בתוחידה", "אבו אל-אסבאט", "נאצר אל-תוחיד", "צ'רע'אם אל-וע'י", "עאשקת אל-פרדוס" ועוד - [זהותו האמיתית של הכותב תחת כינויים אלה היא -] עיתונאי מצרי המשתף פעולה עם המודיעין המצרי.
  2. "מוחמד אל-זהירי" - סוכן מודיעין ירדני, איש בעת', מתגורר בעיר ארביד שבירדן.
  3. "alq3qa3ben3mr" - הידוע בהיותו שקרן הטוען למעשי גבורה.
  4. שמות רבים נוספים אשר רובם [מבטאים] תמיכה [בג'יהאד], על מנת ליצור דעת קהל המבליטה את חשיבותם הרבה של הסוכנים הללו ולהבליט אותם כמי שמגנים על הזרם הג'יהאדי. [לשם כך] הם שיקרו ונהגו בשפלות. [להלן] אזכיר כמה שמות בולטים [כאלה]: "מן אנת", "אבו מוסלם", "ראיה אל-עקאב", "אבו עמר אל-שאמי" ועוד.

רוב החשודים מקרב אנשי הקבוצה הנתעבת הזו הם עמיתיו של אל-זהירי, סוכנים של מנגנוני המודיעין [הירדניים][6] .

אנו עדים לפעולת מודיעין רחבת היקף שהרסה את אתרי "אל-אנצאר" ו"אל-אח'לאצ", כתשה את רוב המבקרים בהם וזיהמה את האתרים האסלאמיים בקללות ובגידופים. רוב האחים שנעצרו מ[אתר] "אל-אנצאר" ומאתר ["אל-אח'לאצ"] העדיפו לסגת. האם אינכם מבחינים בגודל התועבה שהפיצו הסוכנים [בעלי] השמות הנאלחים הללו.

 

כיצד נתפס מי שהכניס [לאתר האינטרנט] את ההודעה [בנוגע לפעולת] אבקיק במהירות כזו, אלמלא היתה שם בגידה ברורה וחדירה שרק אללה יודע את היקפה?

 

מסר אל האח [מ]פורום "אל-אנצאר": זהירות, זהירות

[חתום] עמר בן חניף

נא להפיץ ביתר האתרים ולשים זאת בפורום המדיני ".[7]

 

עמדה דומה לעמדתו של "עמר בן חניף" הביע ד"ר מוחמד אל-מסערי עצמו שאמר ליומון הלונדוני "אל-קדס אל-ערבי": "מתנהל באינטרנט משחק [ריגול] שנועד להשמיד את האתרים הג'יהאדיים, לחשוף את זהות החברים [בהם], לעצור את החשובים שבהם ולגלות את ארצות [המוצא] של התומכים [בג'יהאד]. לאחרונה נעצרו כל מייסדי [אתר] "אל-אנצאר" ובהם: "ארהאבי 007", "מוחיב אל-שיח'ין אלתונסי" ו"עזמי כלאשן", ואלו הם כמובן שמות בדויים".

 

לדבריו, "החדירה לכמה אתרי ג'יהאד, היתה הסיבה העיקרית למעצרם של מבצעי פעולת אבקיק. הראיה לכך היא שמבצעי הפעולה נעצרו שש שעות [בלבד] לאחר שבאחד האתרים התפרסמה הודעת נטילת האחריות על ידי ארגון אל-קאעדה בחצי האי ערב באחד האתרים".

 

גם סעד אל-פקיה, אופוזיציונר סעודי אחר הפועל בלונדון, אמר ל"אל-קדס אל-ערבי": "מנגנוני [המודיעין] הסעודיים חדרו אל התא הג'יהאדי שביצע את פעולת אבקיק באמצעות מודיע, והיה להם מידע כמעט ודאי [לגבי הפעולה], אך הם לא הצליחו למנוע אותה [...] ישנם אתרים ג'יהאדיים [שבוצעה בהם חדירה] הן [ברמת] מאגר המידע והן באמצעות השתלת אנשים המתחזים לתומכי ג'יהאד בתוכם."[8]

באותו כיוון, כתב המכונה  "אבו אל-דרדאא'" באתר "אל-תג'דיד" ב- 26.3.06 : "מאז שנודע לי שרוב המפקחים ב"אל-חסבה"” הם מירדן ניקר בי החשד [...] משום ש[מנגנון] המודיעין הירדני הוא [מנגנון] המודיעין הערבי החזק ביותר"[9]

ראוי לציין כי החשדנות בנוגע לאותנטיות של אתר "אל-חסבה" הועלתה גם על ידי כותבים באתר "אל-חסבה" עצמו עוד טרם הפסקת פעילותו במרס 2006. במסמך שהופיע באתר "אל-חסבה" ב-2 בדצמבר 2005, תהה כותב שכינה את עצמו בשם "ספינת נוח" כיצד זה נופלים האתרים האסלאמיים בזה אחר זה ואילו אתר "אל-חסבה" נותר על כנו: "אני רואה שכל האתרים האסלאמיים הג'יהאדיים נסגרים כעבור זמן מה או שה- domain שלהם נסגר, כמו [שקרה לאתרים] "אל-נדאא'", "אל-פרדוס", "אל-אח'לאצ", "אל-אנצאר" ועוד. מדוע אם כן אין גם [אתר] "אל-חסבה" נפגע כפי שנפגעים [האתרים] האחרים, האם מדובר בעניין טכני גרידא או במשהו אחר?"[10]  

 

משחקי ריגול והשמדת אתרים

לאחר הפסקת פעילותו של אתר "אל-חסבה" ב-17 במרס 2006, גברו ההתקפות עליו, המטילות ספק באותנטיות שלו. ב- 23 במרס 2006 פרסם אתר "אל-תג'דיד" מאמר נוסף תחת הכותרת "משחק הריגול והשמדת האתרים האסלאמיים". מחבר המאמר, המכנה עצמו "סאמי אל-אנצארי", התבסס על מאמרו של "עמר בן חניף" וטען כי אתר "אל-חסבה" הופעל על ידי גורמי מודיעין מצריים, סעודיים ומערביים, במטרה לגלות את זהותם ומיקומם של האנשים הכותבים בפורומים האסלאמיים בשמות בדויים, להכניס את שמותיהם לרשימות מבוקשים ולעצור אותם. 

 

לטענת אל-אנצארי, כתוצאה מכך נחשפו ונעצרו כמה פעילים שהשתתפו באתרי הג'יהאד, כדוגמת "אל-בתאר אל-אנצארי", "מרואן חדיד" (אבו סולימאן אל-אנצארי אל-מוהאג'ר) ואנשי ה-GIMF . זאת לצד מעצרם של מייסדי אתר "אל-אנצאר" ובהם: "ארהאבי 007" , "מוחיב אל-שיח'ין אל-תונסי" , "עזמי כלאשן", ו"בן רומא".

 

אל-אנצארי פרט את הטקטיקות של המרגלים ששימשו את גורמי המודיעין - כדוגמת "מוחמד אלזהירי"  "מועתז בתוחידה" ו"אל-קעקאע בן עמרו" - במטרה לחלץ מן הכותבים באתרים פרטים מזהים וציין את התנהגותם גסת הרוח של מפקחי האתר כלפי משתתפים בפורומים, התנהגות שאינה הולמת את מי שמטיפים למען אללה ומעלה ספק לגבי האותנטיות שלהם.  

 

אל-אנצארי האשים "את כלבי המודיעין באינטרנט" ברדיפה זדונית של אל-מסערי ששיאה בהאשמתו בכפירה. לדבריו, הוא עצמו סולק מכתיבה באתר "אל-חסבה" לאחר שתקף את ערוץ אל-ג'זירה, אשר לטענתו גם הוא משרת את גורמי המודיעין המערבי.

להלן תרגום מאמרו של סאמי אל-אנצארי: 

"משחק הריגול והשמדת האתרים הג'יהאדיים,

המשחק הסתיים רבותי, איזה משחק  מתועב היה זה, [משחק] שנועד להשמיד את האתרים הג'יהאדיים, לגלות את זהות החברים [בהם] ולתפוס את החשובים שבהם, לגלות את ארצות [המוצא] של התומכים [בג'יהאד] ולהוסיפם לרשימת 300 אלף הטרוריסטים.

כל מייסדי אתר "אל-אנצאר" נעצרו: "ארהאבי 007" , "מוחיב אל-שיח'ין אל-תונסי" , "עזמי כלאשן" (זה זמן רב היה לי ברור שהוא נעצר), “בן רומא" (נעלם לאחרונה באחת ממדינות אירופה).

 

איני רוצה לעשות עוול לאיש, אולם אין  מנוס מלדבר כדי למלא את חובתנו.  [לכן] אם האדם שאני אזכיר [להלן]  חף מפשע - אני אבקש מחילה מאללה, ואם הוא מרגל - שילך לעזאזל. אני טוען שהאח "בן רומא", שנעלם, קיבל כמה איגרות חשודות מהאדם המכונה (...) באיגרות הראשונות אמר לו [אותו אדם] שהוא נכנס לעיראק, אח"כ יצא ממנה ונעצר בגבול ע"י השלטונות הסוריים, אז התערב ידיד שלו - בן של אחד מבכירי הבעת' - כדי לשחררו. לאחר מכן, קיבל ["בן רומא"] מאותו אדם באתר האינטרנט "אל-צאפנאת" [11]איגרת חשודה נוספת בה אמר לו [אותו אדם] כי הוא [נמצא] ב(...) וכי הוא מעוניין להיפגש עם "בן רומא" לאלתר משום שהוא עומד להיכנס לעיראק בדרך כלשהי.

 

האח "בן רומא" לא השיב לו, אבל איגרות מסוג זה מבהירות את החשיבה העומדת מאחוריהן. אשר ל(...), [האיש שכתב את האיגרות ל"בן רומא"], ייתכן שהוא אחד מתומכי הג'יהאד אשר נעצר

 [ע"י שלטונות] והם כפו עליו לשתף פעולה עמם ולהיכנס לאינטרנט כדי להפיל את האחים [הכותבים באתר]. מי ייתן ואללה ישחרר את האח "בן רומא", אם הוא עצור, ואת כל האחים שנעצרו.

"בן רומא" עצמו סיפר לי בשעתו אודות השיטה של החיה המכונה "מועתז בתוחידה" ("אבו אל-אסבאט") וכיצד היה מתנכל לאחיות באתר "אל-צאפנאת". אפשר שהלהיטות של הקבוצה השפלה הזאת להתחזות לנשים נועדה למטרת ריגול ו[כדי] להפיל את האחיות המבקרות באינטרנט. לכן הם נהגו לדרבן את הנשים להצטרף לשורות הג'יהאד, כדי לגרום להן להיעצר, כך שלאחר מכן המתועבים הללו יבצעו בהן את סטיותיהם [המיניות], מי ייתן וקללת אללה תבוא על הנואפים.

 

נראה שהם עצרו לאחרונה את האח "מרואן חדיד" ("אבו סלימאן אל-אנצארי אלמהאג'ר") [בעוד] אחד מגדולי השקרנים - "סיף אל-אסלאם אל-את'רי" - שותל שמועה [שמרואן חדיד] נפצע בתאונת דרכים.

 

בעוד חברי GIMF - אשר שלחו [לאתר אל-חסבה]  את הודעת [נטילת האחריות] מטעם מבצעי הפיגוע - נעצרו או נהרגו -  "סיף אל-אסלאם אל-את'רי", [יכול היה] למרבה הפלא לשים באתר "אל-חסבה" תמונות של פעולת אבקיק [בלי שיאונה לו רע]. [נראה שאתר] "אל-חסבה" [הוא זה ש]מסר למודיעין הסלולי [כינוי גנאי לסעודים המקובל בחוגי אל-קאעדה] את ה- IP של המחשבים שהכניסו [לאתר "אל-חסבה"] את הודעתם [של מבצעי הפיגוע]. לפיכך, יש אפשרות ש"אל-את'רי" עצמו הוא מרגל, או בובה שהופעלה על ידי המודיעין מבלי להרגיש בכך, [שכן] הוא תמיד הכניס [לאינטרנט] נושאים שבאמצעותם הוא רומז שהוא אדם חשוב ביותר. [12]

 

כל חברי ה- GIMF נעצרו וההוכחה [לכך] היא שבזמן האחרון, לאחר הריגת אנשיה בעקבות פעולת אבקיק, החלה [GIMF] להכניס [לאתר "אל-חסבה"] נושאים חסרי משמעות ומטופשים מטעמו של המרגל "מועתז בתוחידה" - הנציג הרשמי של המודיעין המצרי, ושל מרגל אחר, איש הבעת' הסוטה, "מוחמד אל-זהירי" - עמיתו למקצוע [הריגול], ושל השקרן השפל "אל-קעקאע בן עמרו" אשר משקר באופן שגורם לך לתמוה, ושל יתר אנשי החבורה והשמות החשודים שהופיעו במסמכו האגדי של  האח "עמר בן חניף" באתר "אל-תג'דיד", תחת הכותרת "סדרת חשיפת המרגלים", אשר חשף את ההונאה וזרז את התמוטטות אתר "אל-חסבה" ואחיותיו.

 

"אל-קעקאע" הכניס באחד הימים [לאתר "אל-חסבה" מסמך] בנושא מרגל שברח מהוסטל והשאיר משחת שיניים ודרכון. פרטי הסיפור שאובים מדברי המרגל "אל-ח'צ'ר אל-מצרי אל-כנדי" אשר הופיע בערוץ אל-ערביה, והשקרן השפל הזה ["אל-קעקאע", עשה זאת] כדי לרמוז שהוא אדם חשוב המקיים קשר עם המוג'אהדין. מי ייתן וקללת אללה תבוא על הרשעים.

 

עתה נחשף אתר "אל-חסבה", [בזאת] הסתיימה פעולת הריגול הגדולה ביותר בהיסטוריה של האתרים האסלאמיים. מי [יכול] עכשיו לנזוף בנו על כך שתקפנו את אתר "אל-חסבה" זה זמן רב? אני נשבע באללה כי אפילו הסילוק שלי [מכתיבה באתר "אל-חסבה"] היה מחושב [והתרחש] בגלל ערוץ הטלוויזיה המתועב, החזירי [הכוונה, כפי שיובהר בהמשך, לערוץ אל-ג'זירה]. בהתחלה ניסה כתב הערוץ המתועב להחניף לי באתר "אל-אנצאר" וכאשר נפל [אתר] "אל-אנצאר" חסך מהם [אתר] "אל-חסבה" את הטרחה הכרוכה בכך. הדבר מעיד על כך שערוץ אל-ג'זירה [מנהל] פעילות מודיעינית הרסנית ושכל הביקורת שנכתבה עליו נכונה במאת האחוזים.

 

ערוץ אל-גזירה הוא פרויקט אמריקאי-ציוני שנועד לייבש את מקורות הדת באזור, להחיות ולהפיץ את הרעיון הלאומי הרקוב או להפיץ את תכנית "האחים המוסלמי", שפשטה את הרגל.  ההוכחה לכך היא שהכלב וצ'אח ח'נפר, מנהל הערוץ, והזקן הרע, הלאומן [מוחמד חסניין] היכל, הם אלו המובילים את עגלת אל-ג'זירה היום.

נראה שאפילו השמועה הכוזבת כאילו היתה כוונה [מצד הנשיא בוש] להפציץ את תחנת אל-ג'זירה נועדה לשפר את תדמיתה, בעקבות ההתקפות הבוטות נגדה במסמכים שהופיעו באתר "בית אל-מקדס", משום שבאותו שבוע נסגר אתר ["בית אל-מקדס"] על ידי החברה המארחת אותו.

 

אשר לרדיפתם הזדונית של כלבי המודיעין שבאינטרנט את ד"ר מוחמד אל-מסערי, הרי אפשר לחלוק על דעותיו [של אל-מסערי], אבל להאשים אותו בכפירה? - שום בר דעת אינו יכול לקבל האשמה בכפירה של מוסלמי הנושא ברמה את דבר אללה ושל אדם אמיץ כמותו. [כמו כן] כמעט החלה מערכה  להפיכת ד"ר סעד אל-פקיה ליעד לפגיעה, אך השבח לאללה שחסך מאתנו את הדבר הרע הזה.

 

במהלך המלחמה הפנימית הזו [פתנה] הפכו כמה אחים מעולים ליעד לפגיעה וביניהם: האח "אל-דוקטור אל-אסלאמי" [ככל הנראה כינויו של ד"ר מוחמד  אל-מסערי, כפי שנראה בהמשך, במסמך שפורסם באתר "אל-בוראק"] "אל-בלאוי 1", "סיף אל-ח'יר", "בן רומא", "סאמי שרף" וכל מי שאמר 'לא' ל"אל-חסבה". אז החל מסע של  ציד, הדומה לציד שועלים, להשחרת דמותם ולקריעתם לגזרים של [האחים] האלה. השבח לאללה שגילה את האמת.

 

קרוב לודאי שהאח "אל-בתאר אל-אנצארי" נעצר משום שהוא נעלם מהאינטרנט זה למעלה משלושה חודשים. הערפל הולך ומסמיך והלילה [רק] בראשיתו.

 

יידע כל אח שסולק מ[כתיבה ב]אתרי הריגול - דבר שהינו אות כבוד ויקר, השבח לאללה - וסבל במהלך השנה שחלפה, כי המחיר ששילם על השחרת שמו והוצאת דיבתו רעה מצד המרגלים השפלים הוא זעום, [שכן] התמורה היא חשיפתם של השפלים הללו. אולם הנזקים שנגרמו לאנשי הכבוד [הכוונה כנראה לאנשים שכתבו באתרי האינטרנט האסלאמיים ונעצרו] היו הרסניים ביותר, איש לא שעה לקול התבונה [ולא תהה] כיצד זה מבקש אתר אסלאמי בעל אוריינטציה ג'יהאדית [כמו אתר "אל-חסבה"] מן הכותבים אליו לומר מאיזו ארץ [ממנה מתבצעת] ההתקשרות [אל האתר]? עוד מעט היה מבקש את שמך, כתובתך ותמונתך. רק חשוד [בניסיון לחשוף אותך] נוהג כך. 

 

כמו כן, השנאה החשוכה [שהפגינו מפקחי אתר "אל-חסבה"] ביחסם לחברים ולבני אדם - שנאה שאינה הולמת את אופיים של אנשים דתיים, אשר נוטים להיות סלחניים וסובלניים - עוררה את תמיהתי והיא הדבר שקומם אותי יותר מכל נגד "אל-חסבה" ומפקחיה.  לא ייתכן בשום אופן שאדם דתי או מטיף למען אללה, וכל שכן כאשר הוא מפקח [על אתר אסלאמי], ינהג בגסות רוח ובחוסר נימוס [כמו אלה של מפקחי אתר "אל-חסבה"], משום שהמטרה הראשונה של האתרים האסלאמיים היא הדעוה לאללה.

 

ייתכן שרובנו [אלה שכתבו באתר "אל-חסבה"] נמצאים כעת תחת מעקב כדי לברר את הקשרים שלנו ואולי מיד כשיבררו [את הדבר] הם יעצרו אותך ויעמידו אותך לדין באשמת כתיבה באינטרנט, או שתהיה נתון לעינוי ברברי לפני שתשוחרר. יש סיכוי רב ששמך כלול [מעתה] ברשימת 300 אלף הטרוריסטים האמריקאית, ובמקרה כזה כבודך מותר [לפגיעה] ונאסר עליך לנסוע [ממקום למקום] אלא למטרות לימוד, טיפול רפואי וכו'..

 

הכוונה כעת היא לחסל זן מסוים [של מוסלמים] והוא [הזן] של המוסלמי המורד בהגמוניה של המערב. על המוסלמי הזה להישאר בור ולהיות נתון במצור תחת השגחת הכידונים המערביים.

 

הכוונה היא שנישאר תחת שליטת [המערב], שכל המדינות האחרות יתקדמו מבחינה מדעית, כלכלית ואזרחית, אך האזור האסלאמי יישאר מפגר לטווח זמן בלתי מוגדר. [לשיטת המערב, אחת דיננו] או שנייצר מוסלמי בן כלאיים המשתלב בדרך החיים המערבית או שעתיד המוסלמים יהיה שחור [רע, ויכלול:]  עוני, מחלות ובורות - משולש הרסני שיחסל אותנו.

 

רומא נלחמת בברברים,

אולם החרב של קיסר תישבר יום אחד והזמן יפורר אותה   

אנו שייכים לאללה ואליו אנו חוזרים [משפט הנאמר בנסיבות של מוות]

ברכות לאריות העצורים:

"אל-בתאר אלאנצארי"

"מוחיב אל-שיח'ין אל-תונסי"

"ארהאבי 007"

"בן רומא"

אללה אכבר[13]."


"אל-תג'דיד" מקדם אתרים אלטרנטיביים

עם הפסקת פעילותו של אתר "אל-חסבה", ניסה אתר "אל-תג'דיד" לנצל את המצוקה אליה נקלעו תומכי ולוחמי הג'יהאד, שעבורם היווה "אל-חסבה" כלי חשוב  ביותר לעדכון ולהעברת מידע ביניהם, ע"י ניסיון לקדם אתרים חלופיים כמו אתר "אל-אח'באר אל-עאלמיה" - http://www.w-n-n.net ואתר "אל-ע'ורבאא" - http://www.alghuraba.com/vb/

 

ב- 21.3.06 פורסמה באתר "אל-תג'דיד" ידיעה תחת הכותרת "אתר 'אל-אח'באר אל-עאלמיה' חוזר שוב וביתר שאת" בה נאמר: "איננו זקוקים עוד לאתרים מפוקפקים כמו אתר "אל-חסבה" שאללה הפיל אותו, השבח לאללה [יש לנו את] אתר "אל-אח'באר אל-עאלמיה". ברצות  האחים לוחמי הג'יהאד בעיראק לפרסם הודעות באינטרנט, עליהם לשלוח את ההודעות אל הדואר של אתר "אל-אח'באר אל-עאלמיה" ואין עוד צורך להשתמש בשיטות הסוואה".[14]

 

ב- 26.3.06 הופיעה באתר "אל-תג'דיד" ידיעה נוספת שכותרתה "אתר חדש זקוק ל[בעלי] עטים חופשיים" בה נאמר: "פתחנו אתר חדש לכל [בעלי] העטים החופשיים המעוניינים לפרסם את האמת ולבסס אותה  - גם אם הדבר לא ימצא חן בעיני הכופרים ועוזריהם הצבועים – [שכן] בעת הזו נהפכו היוצרות,  סותמים את פיותיהם של אנשי האמת [בעוד] כל ארחי פרחי משמיע את קולו [...] אנו ממתינים לכם בפורומים של [אתר] "אל-ע'ורבאא" וזקוקים לסיועכם".[15]

 

גילוי דעת של אל-קאעדה "מטהר" את "אל-חסבה"   

ב- 5.4.06 פרסם אתר "אל-אח'באר אל-עאלמיה" הודעה מטעם ארגון אל-קאעדה בחצי האי ערב, מתאריך 4.4.06, אשר מנקה את אתר “אל-חסבה” מהחשדות המיוחסים לו. בהודעה נאמר: "באשר למה שפורסם לאחרונה אודות נפילת אחינו בשכונת אל-ירמוכ [שבריאצ' בירת סעודיה][16] והניסיון לקשור את אתר "אל-חסבה" כמי שאחראי לכך או [הטענה שהדבר נגרם] כביכול כתוצאה מחדירה [של מרגלים לאתר "אל-חסבה"], אנו מדגישים שהטענות הללו שקריות. מה שידוע לנו על אחינו באתר "אל-חסבה" הוא רק טוב, וגם אם נניח, לצורך הדיון, שהיתה חדירה אליהם, הרי שננקטו כל אמצעי הזהירות במישור הזה ולנפילת האחים [בסעודיה] אין קשר לאינטרנט"[17]    

 

גורמי האופוזיציה הסעודית הגיבו מיד: אתר "אל-תג'דיד" טען כי מדובר בהודעה מזויפת. רדיו "אל-אצלאח" השייך לסעד אל-פקיה טען כי מדובר בניסיון של מנגנוני המודיעין "הערביים-ציוניים" להבטיח את המשך פעילותו של אתר הריגול "אל-חסבה" ושלל את האפשרות שארגון אל-קאעדה יפרסם הודעה כזו, שכן: "מעולם לא ראינו ולא שמענו מארגון אל-קאעדה [ולו] הודעה אחת בה הוא מזכה אדם או גורם ספציפי הפועלים בשטח, וזאת כדי לא לסבך את הגורם הזה או לגרום לו נזק בעקבות זיכוי כזה [...] כיצד זה מתפרסמת הודעה מטעם ארגון אל-קאעדה בחצי האי ערב המזכה אנשים מוכרים במדינותיהם והללו אינם נעצרים?"[18] 

 

"אל-תג'דיד" מפרסם אזהרה לגולשי  "אל-חסבה"

ב- 14.4.06, בעקבות חידוש פעילותו של אתר "אל-חסבה", פירסם "אל-תג'דיד" מסמך תחת הכותרת  "[אתר] "אל-חסבה" חזר - אזהרות טרם הכניסה אליו". כותב המסמך המכנה את עצמו "אל-ע'אמדי" קרא למי שבכוונתם להיכנס לאתר "אל-חסבה" לנקוט את אמצעי הזהירות הבאים:

 

"אל תיכנסו לאתר "'אל-חסבה" אלא באמצעות שרתי פרוקסי; משתמש שברשותוUNIX  [מערכת הפעלה] אחד [בלבד] שלא ישתתף [בדיונים] בנושאים רגישים, כדי שלא יסלקו אותו [מהשתתפות באתר]. באשר לשמונת האחים ששמותיהם פורסמו וביניהם: "אל-פכר", "קאהר" "פתא", "עמר" ואחרים, אני מקווה שלא ישתתפו כלל [בדיונים כלשהם] משום שאנו זקוקים ל[מערכות] ה- UNIX שלהם כדי לחשוף את[מנגנוני] המודיעין שם בעתיד; לתשומת לבכם אחים, הוסרה מניעת הכניסה לאחד הקישורים של "אל-חסבה" בסעודיה - צפויות הפתעות [...] היזהר מלחשוף מקומך באתר ג'יהאדי כלשהו ודע שכל מה שאתה כותב נמצא תחת פיקוח האתר או של הסוכנים באתר, אל תסמוך על אנשים ואל תעשה היכרות עם שום אדם שאינך מכיר".[19]

 

"אל-חסבה": האתר נחשף לאיומים

עם חידוש פעילותו של אתר "אל-חסבה" פרסמה הנהלת האתר ב- 14.4.2006 הבהרה בנוגע לנסיבות היעלמותו למשך כחודש ימים. בהודעה נטען כי האתר נסגר בשל ההתקפות הרבות שהקשו על ניהולו וכי פעילותו חודשה לאחר שננקטו אמצעי הזהירות הדרושים:   

 

"אתר 'אל-חסבה' היה נתון למבחנים וקשיים רבים אשר אחד הבולטים שבהם היה מעצרו של המפקח הכללי שלו - השייח' "מוחתסב - אבו  מוצעב" [...] הצלבנים היו ערים לחשיבותן של  בימות התקשורת האסלאמיות אשר גילו את חרפת השקרים של הצלבנים ובלמו את תעמולת ההטעיה וההונאה [שלהם], בימות אלו אשר עמדו מול יהירות ערוצי התקשורת המערביים והערביים לסוגיהם, נשאו את קולם של לוחמי הג'יהאד והגנו על כבודם והקנו לפעילות התקשורתית האסלאמית אמינות וייחוד, למרות מיעוט המשאבים.

 

לפיכך נחשפו ערוצי התקשורת האסלאמיים הללו - ובהם אתר "אל-חסבה" לקשיים, התקפות ופרובוקציות רבות אשר במשך חודשים רבים הצליח אתר "אל-חסבה" להתגבר עליהן, אלא שבתקופה האחרונה גבר קצב ההתקפות הללו [באופן ש]איים על ביטחונו של האתר והכביד על המשך ניהולו, עקב כך החליטה הנהלת האתר לסגור את האתר סופית ב- 17.3.06. ואולם, בשל כמה התפתחויות חדשות, מצאה ההנהלה לנכון לשוב ולפתוח את האתר, תוך שהיא נוקטת אמצעי הגנה ככל האפשר כדי לחדש את משימתה התקשורתית ולהשלים את מסע הפצת האסלאם ואת הפעולה ליישום ואכיפת הנורמות המוסלמיות."[20]

 

הנהלת אתר "אל-חסבה" פרסמה באותו יום - 14.4.06 - הודעה נוספת, בה דיווחה כי חמישה חודשים קודם לכן נעצר המפקח הכללי של "אל-חסבה", המכונה  "מוחתסב - אבו מוצעב", שהוא אחד הכותבים הבכירים באתר, ע"י אחד מגורמי הביטחון.  ההנהלה גינתה בתוקף את המעצר, קראה לגורמים שעצרו אותו לשחרר אותו בהקדם והטילה עליהם את האחריות לשלומו"[21]

 

"אל-תג'דיד" ממשיך לפקפק באמינות  "אל-חסבה"

כותב ב"אל-תג'דיד" שכינה עצמו "אל-פכר אל-רשיד" העלה את התהיות הבאות: "אם "מוחתסב" נעצר לפני 6 חודשים, מיהו זה שכתב במערכת ה- UNIX שלו בתקופה האחרונה לאחר מעצרו?[22] [...]  ואם יאמרו שאחד מהם התחזה למוחתסב  באופן אלגורי, כי אז למה שנוציא מכלל אפשרות שחבורת השקרנים ב[אתר] "אל-בוראק" - "אבו לילא אל-חג'אזי", "ראיה אל-ח'נא" ו"מועתז בח'נזירה"[23]  התחזו למדור ההסברה של אל-קאעדה בחצי האי ערב, לאחר שרוב אנשיו נעצרו, ופרסמו הודעה פיקטיבית  בה הכניסו כל שקר, משטמה והונאה שעלו במוחם החולני אודות השיח' אל-מסערי?"[24]

 

"אל-חסבה" מודה בהטעיה

כעבור שלושה ימים ניתנה באתר "אל-חסבה" תגובה לאחת התהיות הללו, בשמו של אדם המכנה את עצמו "אבו עבדאללה", כדלהלן: "קיבלנו שאלות מכמה אחים סביב מועד מעצרו של השייח' "מוחתסב". [האחים] תהו [כיצד זה] הופיעו פרסומים ותגובות תחת שמו של השייח' "מוחתסב" לאחר מועד מעצרו. אנו מדגישים בזאת כי השייח' ["מוחתסב"] נעצר ב- 6.10.1426 [8.11.2005], אלא שאנחנו בהנהלת האתר הפקדנו את מערכת ה- UNIX   שלו בידי אחד האחים שלמד אצלו, כדי שישיב על המכתבים המגיעים אל מערכת ה- UNIX של השייח', במטרה ליצור רושם [ששייח' "אל-מוחתסב"] נוכח,  וזאת מסיבות רבות, הקשורות ל[רצוננו] לבחור את העיתוי המתאים להודעה על מעצרו של השייח' ולסיבות ביטחוניות ומשפטיות אחרות שאנו נזהרים מלפרט." [25]

 

רדיו "אל-אצלאח":  "אל-חסבה" -  משת"פ של האמריקאים

רדיו "אל-אצלאח" (של ד"ר סעד אל-פקיה) העלה שורה של הוכחות המצביעות לטענתו על כך שאתר "אל-חסבה" ריגל אחר האנשים החברים בו, תחת הכותרת: "לרגל שובו של אתר הריגול  - הוכחה חדשה-ישנה לכך ש"אל-חסבה" מרגל אחר אנשיו" . להלן תרגום חלק מן הטענות:

 

"חידוש פעילותו של [אתר] "אל-חסבה" מהווה הוכחה מחודשת להיותו [אתר] ריגול, וזאת בשל שביעות הרצון האמריקאית סעודית ממנו, שהרי כיצד ייתכן שהאתר ישוב לפעול כאשר יש הודעה -  פיקטיבית - מטעם ארגון אל-קאעדה המזכה אותו?  מדוע מפקחיה לא נעצרו והרי הם מוכרים לשלטונות הציונים? השרת של חברת “אל-חסבה” הוא שרת אמריקאי והכתובת שלה היא במדינת אריזונה שבארה"ב.  הודעה - פיקטיבית - מטעם ארגון אל-קאעדה מזכה את אתר "אל-חסבה" והאתר מחדש את פעילותו בקלי-קלות בשרת האמריקאי?

 

אתר "אל-אנצאר" אשר פרסם את הודעות לוחמי הג'יהאד נסגר וכותר ומפקחיו נעצרו וכל ניסיון לחדש את פעילותו מסוכל לאלתר ע"י השלטונות הבינ"ל ובראשם אמריקה, ואילו [אתר] "אל-חסבה" חוזר [ועוד] באמצעות שרת אמריקאי. ואולם, אין הדבר מוזר, שכן אתר "אל-אנצאר" הוא אתר ג'יהאדי באמת, הכופר בשליטי [מדינות ערב] העריצים באמת, לכן הכריזו עליו מלחמה וכל ניסיון לחדש את פעילותו מקים עליו את מנגנוני המודיעין העולמיים, ואילו [אתר] "אל-חסבה" המציאות מלמדת שאין מכריזים מלחמה עליו, אדרבא השלטונות האמריקאיים משתפים עמו פעולה, ודי בכך שהשרת שלו הוא אמריקאי."[26]

 

אתר "אל-בוראק" יוצא להגנת  "אל חסבה"

אתר "אל-בוראק" המקורב לאתר "אל-חסבה" פרסם מסמך בשם אדם המכנה את עצמו "אל-מושתאק ללג'נה" תחת הכותרת: "דחוף מאת [אתר] "אל-בוראק": אל-מסערי, אל-סבאעי, [יאסר] אל-סירי וסעד אל-פקיה מובילים את ההתקפה נגד לוחמי הג'יהאד". במסמך זה מונה הכותב רשימה של כותבים באתר "אל-תג'דיד" המובילים לדבריו את המאבק באתרי הג'יהאד. להלן תרגום קטעים מהמסמך:  

 

"רשימת עובדי הקברים [קרי כופרים] המובילים את ההתקפה על הדגל המופרה בדם [הכוונה ככל הנראה לאתר "אל-חסבה"]: הדגל המופרה בדם נתון בימים אלה למלחמת השמד מצד עובדי הקברים והבקר אשר קבעו את משכנם בלונדון וסביבותיה. כל ארחי פרחי, כל סוטה וכל מגורש התקבצו סביב אל-מסערי נושא דגל עובדי הקברים, הכריזו מלחמה נגד אנשי המונותיאיזם והנאמנות והתקבצו וריכזו את שורותיהם באתר "אל-תג'דיד" במתקפה חסרת תקדים נגד קבוצה מאמינה [...] אנו שתקנו, עד כי הם סברו שהשתיקה [שלנו] מהווה חולשה, אולם הם הרחיקו לכת בדרכם הנלוזה עד כדי  תקיפת השייח'ים שלנו "ראיה אל-עקאב" ו-"מועתז בתוחידה" ויתר האחים הנעלים [...]  להלן שמות העומדים בראש עובדי הקברים:

א.     מוחמד אל-מסערי ("אל-דוקטור אל-אסלאמי") - ראש הכנופיה המטורפת שהוביל את האסון באמצעות האתרים עד שהרס אותם, [שכן לשיטתו] או שהאתרים יסתופפו תחת חסותו או שהוא יכריז מלחמת השמד נגדם ונגד דגל המונותיאיזם שהופרה במרוצת הדורות בדם המונותיאיסטים.

ב.      "השייח' עמר בן חניף" שהוא השייח' האני אל-סבאעי, "אבו אלסבאע" בעל מרכז "אל-מקריזי" אשר אינו אלא דירה פלוס מחשב. דרישת שלום לאל-מקריזי שהוא "עלי אל-מצרי".

ג.      מגורש האתרים הג'יהאדיים  "סאמי 9000" מנצור אל-חלבי - סורי החי בלוב, צופי עובד קברים תומך מוסווה באחים המוסלמים. כתב בעבר בעיתון "אל-שעב" המצרי ויש לו קשרים עם [המכונה] "החבר טאלב אל-דעאא'' - צופי עובד קברים נוסף - [הכותב] באתר "אל-חסבה" המבורך. המגורש הזה יצא מנקודת מבט לובית-צופית כשהוא מתהדר בניצחון לוחמי הג'יהאד, עד כי הפך לאחד מעמודי התווך המזוייפים של אתר "אל-אנצאר" - מי ייתן ואללה יחזיר אותו - והאמאם והשייח' שלו הוא הצופי אבו חאמד אל-ר'זאלי.       

ד.      "אל-פכר אל-רשיד" אשר אינו רשיד [כלומר אינו הולך בדרך הנכונה] - ריכז את מרצו בהפצת מלחמה פנימית, בהכאה בתופים ובניגון בחליל והוא עובד קברים טועה ומטעה כפי שמעידים עליו האחים. הוא יאסר אל-סרי [אופוזיציונר מצרי] הניזון מסיוע של השלטונות והארגונים הבריטיים ומשתף פעולה עמם. הקים את "אל-מרצד" שהוא חדר פלוס מחשב.  

ה.     "קאהר אל-סלאטין" - שם לו למטרה לנתח מסמכים [שכתב] השייח' שלנו "מועתז בתוחידה"  ולעקוב אחר ה- IP של המחשבים ודיווח על כך לסקוטלנד יארד. הוא [זה הכותב תחת השם] "אל-בואסל". 

ו.       "פתא אל-ג'זירה" (הנו סעד אל-פקיה) - קבע את מקומו בלונדון והוא מתהדר בהתנגדות למשפחת המלוכה הסעודית, אולם הוא נפל [בפח] של מעלליו הרעים כאשר כיבד את החוקות ואת הדמוקרטיה של הכופרים והכיר בפעילות האזרחית שלהם. הוא הקים את התנועה האסלאמית הדמוקרטית לתיקון ["אל-אצלאח"] במימון  מלכת בריטניה.

ז.      "עבדאללה אל-ע'אמדי" - הוא "בן רומא", אחד מתושבי אלג'יריה אשר נסו מהמערכה.כפי שאתם רואים [...] גם אנחנו יודעים להרכיב רשימות של כל החשודים והמושחתים עלי אדמות אשר שמו להם למטרה להפיל ולהרוס את כל בימות הג'יהאד ולהטיל ספק באנשים הפועלים בהן  [...] ואולם הדגל המופרה בדם המונותיאיסטים יתנוסס ואתם עובדי הקברים יומכם קרוב, הודעת לוחמי הג'יהאד הרסה את הדגל שלכם [קרי את אתר "אל-תג'דיד"] ונותרו ממנו שרידים בלבד". [27]
[1] אתר "אל-חסבה" מפרסם הודעות מטעם ארגון אל-קאעדה ובכלל זה הצהרותיהם של מפקדי הארגון: אוסאמה בן לאדן, סגנו אימן אל-ט'ואהירי ומפקד אל-קאעדה בעיראק, אבו מוצעב אל-זרקאוי. כמו כן, מפורסמות באתר הודעות וסרטים של ארגוני טרור אחרים כדוגמת "ג'יש אנצאר אל-סונה"  (צבא תומכי הסונה)  ו"ג'יש אל-טאיפה אל-מנצורה" (צבא העדה המנצחת) הפועלים בעיראק. וכן הובאו מסריה הקיצוניים של "חזית התקשורת האסלאמית העולמית" ה-GIMF. 

[2]  "חזית התקשורת האסלאמית העולמית" ה-GIMF הוא גוף אסלאמי המפרסם באינטרנט ידיעות העוסקות בלוחמי הג'יהאד, אולם לטענתו אינו מזוהה עם ארגון אל-קאעדה

[4]  ראו דוח ממרי: 

[5]  "מועתז בח'נזרה" פירושו "גאה בחזיר שלו" - שיבוש מכוון של כינויו של הכותב ב"אל-חסבה" תחת הכינוי "מועתז  בתוחידה" שפירושו "גאה במונותיאיזם שלו".

[6]  במקור נאמר מנגנוני המודיעין "אל-בטיח'יה" - על שמו של סמיח אל-בטיח'י, ראש המודיעין הירדני לשעבר.

[8]  "אל-קדס אל-ערבי" (לונדון), 30.3.2006.

[10]  http://www.alhesbah.org/v/showthread.php?t=41439  1.12.2005

11][ אתר אסלאמי נוסף שכתובתו  http://www.safynat.com/vb/

[12] ב- 30.3.06, פרסם סאמי אל-אנצארי באתר "אל-תג'דיד" התנצלות בפני "סיף אל-אסלאם אל-את'רי" על שכללו בטעות בין המרגלים, ושב וציין את הנזק הרב שגרמו אתר "אל-חסבה"  והמרגלים שבו לאתרים הג'יהאדיים: "אני מתנצל בפני האח סיף אל-אסלאם אל-את'רי על טעות לא מכוונת שנפלה בעניינו במסמכי אודות המרגלים ו[אתר] "אל-חסבה" אשר הרסו את האתרים הג'יהאדיים [...] השקרנים, הבוגדים, הנואפים אלה גרמו להרס רוב האתרים [האסלאמיים] ולמניעת המידע הג'יהאדי [מלוחמי הג'יהאד]. למרבה הפלא [המרגלים] הללו  נתמכים בידי כמה אנשים שלגביהם יש סימני שאלה, כמו "ראיה אלעקאב", "אבו לילא אל-חג'אזי" ואחרים מקרב האנשים שחורי הלב ונוטרי הטינה מאין כמותם". ,http://www.tajdeed.org.uk/forums/showthread.php?s=775fd00b7bec9614a4ec1404f27061ee&postid=15672030.3.06 

[15]  http://www.tajdeed.org.uk/forums/showthread.php?s=0d8f6dab27066f5b27a6aedaa00922b8&threadid=39620

26.3.2006 . יצוין כי אתר "אל-ע'ורבאא'" מוכר לנו כאתר אסלאמי לא חדש.

[16]  הכוונה לאירוע מ- 27.2.06 במהלכו פשטו כוחות הביטחון הסעודיים על בית בשכונת אל-ירמוכ בריאצ' והרגו 5 אנשים מארגון   אל-קאעדה בסעודיה הקשורים לניסיון הפיגוע בשדות הנפט באבקיק.

[22]  תהיה דומה העלה כותב אחר באתר "אל-תג'דיד" המכנה את עצמו "אל-פקיר אלא רבה" שטען כי "גם אם נניח שטענת המעצר של "מוחתסב" הגיונית כי אז למרבה הפלא ההשתתפות האחרונה שלו באתר אל-חסבה היתה ב- 8.3.2006 (כלומר כמה חודשים לאחר התאריך שבו נטען ש"אל-מוחתסב"  נעצר) [...] מה פשר הדבר?".   http://www.tajdeed.org.uk/forums/showthread.php?s=e2d73bffa3ed36fc7773e802b2d59b04&threadid=40480 15.4.2006

[23]  שיבוש מכוון של כינויי הכותבים "ראיה אל-עקאב" (דגל הנשר) ו"מועתז בתוחידה" (גאה במונותיאזם שלו) לכינויי הגנאי - "ראיה אל-ח'נא" (דגל ניבול הפה) ו- "מועתז בח'נזרה" (גאה בחזיר שלו).

[26]  כפי שהופיע באתר "אל-תג'דיד" ב- 14.4.06,  בשם המכונה "פתא אל-ג'זירה" [אשר זוהה ע"י אתר "אל-בוראק" כסעד אל-פקיה, כפי שיובא בהמשך הטקסט]

http://www.tajdeed.org.uk/forums/showthread.php?s=8d287721d3a03939d998f8e364e47797&threadid=40453  14.4.2006

[27]  כפי שהופיע באתר "אל-תג'דיד"

http://www.tajdeed.org.uk/forums/showthread.php?s=e2d73bffa3ed36fc7773e802b2d59b04&threadid=40376  15.4.2006