המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
שר התרבות האיראני: ה-7 באוקטובר יצוין כיום חג באיראן, יום הגבורה של הצעירים הפלסטינים
8/11/2023


שר התרבות האיראני: ה-7 באוקטובר ייקבע כיום חג באיראן, 'יום הגבורה של הצעירים הפלסטינים'... "כמות כזו של ציונים הרוגים היא חסרת תקדים בהיסטוריה"

ב-24.10.2023, בערב שירה בספריה הציבורית בטהראן בנושא עזה ופלסטין שכותרתו "שמו של הערב הוא שחר", אמר שר התרבות וההכוונה האסלאמית, מוחמד מהדי אסמאעילי, כי הוחלט לציין את ה-7 באוקטובר, יום הטבח ב-1400 אזרחי ישראל, בלוח השנה באיראן כ"יום הגבורה האפי של הצעירים הפלסטינים".  

 

אסמאעילי גם מסר כי המנהיג העליון של איראן, עלי ח'אמנאי, הודיע כי ה-7 באוקטובר הוא "תחילת הספירה לאחור להשמדת המשטר הכובש (ישראל)". לדברי אסמאעילי, מבצע מבול אל-אקצא הוא "אפוס גבורה חסר תקדים בזיכרון ההיסטורי של האזור ושל מאבקי העם המוסלמי של פלסטין." [1]

 

מוחמד מהדי אסמאעילי, שר התרבות וההכוונה האסלאמית[2]להלן מדבריו בטקס:

 

"סוגיית עזה הפכה לסוגייה עולמית. בעשורים הקודמים, בשל המחסור בכלי תקשורת, התאפשר לציונים שדעת הקהל תיישר עימם קו בתעמולה כוזבת אבל בשנים האחרונות, בעיקר מה שקרה [הטבח באזרחי ישראל ומלחמת עזה] הנושא הזה נלקח מהציונים ובעקבות כך יש אווירה של מחאה ציבורית נגד פעולות ישראל במדינות אירופה, אמריקה וארצות האסלאם.

 

במהלך יותר מ-100 שנים פעלה בריטניה למען נוכחות הציונים בארץ הקודש ועשתה כל מיני טריקים. הסוכנויות [של המערב] ניסו להעביר יהודים כדי לשבש את ההרכב הדמוגרפי של אזור זה. ב-1948 הכריזו על ממשלה עצמית, ובתמיכת המערב, צעדים אלו נמשכים כבר 74 שנים.


אסמאעילי אמר כי "אפוס ה-7 באוקטובר הוא חסר תקדים במאבקו של העם הפלסטיני. כמות כזו של ציונים הרוגים היא חסרת תקדים בהיסטוריה. אנחנו במועצה העליונה של המהפכה התרבותית קבענו את היום הזה [בלוח השנה הפרסית] כיום גבורה של הצעירים הפלסטיניים ויש לסיים את הפרוצדורה [המנהלתית] כי יום זה הוא המקור לשינוי חדש."[3]

 

שר התרבות וההכוונה האסלאמית של איראן, מוחמד מהדי אסמאעילי [4]


 


[1] פרס טי וי (איראן), 25.10.2023

[2] אירנא (איראן), 24.10.2023

[3] אירנא (איראן), 24.10.2023

[4] פרס טיוי (איראן), 25.10.23