המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
חמאס מעודדת ביקורי ילדים קטנים בתערוכות נשק ואמל"ח ברצועת עזה
3/7/2023


חמאס מעודדת ביקורי ילדים קטנים בתערוכות נשק ואמל"ח ברצועת עזה

 

במהלך חג הקורבן המוסלמי, גדודי עז אל-דין אל-קסאם, הזרוע הצבאית של תנועת חמאס, הזמינו את תושבי רצועת עזה לבקר בתערוכות נשק ואמצעי לחימה, כדי לקחת תמונות למזכרת. גדודי אל-קסאם עודדו במיוחד את הגעתם של ילדים קטנים לתערוכות, והדגישו כי הדבר נועד לחיזוק "תרבות ההתנגדות" בקרב בני הדור הצעיר.

 

תערוכות אלה שהופעלו על ידי פעילים רעולי פנים בזרוע הצבאית של חמאס, הציגו מבחר רחב של כלי נשק ואמצעי לחימה, החל מרובים ומקלעים, עבור במגרמות, טילים נגד טנקים ונגד מטוסים, וכלה ברקטות ומל"טים. אזרחים עזתים רבים נענו להזמנה והגיעו עם ילדיהם הקטנים לצלם "תמונה למזכרת" בתערוכות.

 

אין זו הפעם הראשונה שבה חמאס מקיימת תערוכות נשק כאלה ברצועת עזה ומזמינה אליה אזרחים, ואף ילדים.[1]

 

ילדים קטנים בתערוכות הנשק של גדודי עז אל-דין אל-קסאם ברצועת עזה[2]

דוח זה סוקר את תערוכות הנשק של חמאס, אליהן הוזמנו תושבי רצועת עזה, כולל ילדיהם.

 

הזרוע הצבאית של חמאס: צלם לך ולבניך תמונות למזכרת עם כלי הנשק שלנו

ההזמנה לתערוכות הנשק פורסמה לקראת חג הקורבן המוסלמי מטעם "מטה החזית הפנימית",[3] ופורסמה בחשבונות המזוהים עם חמאס ברשתות החברתיות. התערוכות התקיימו בשלוש כיכרות[4] ברחבי הרצועה במהלך ימי החג. בהזמנה נכתב: "מטה החזית הפנימית [של] גדודי השהיד עז אל-דין אל-קסאם [הזרוע הצבאית של חמאס] מזמין אתכם להשתתף ולהגיע לפינות צילום [במסגרת פעילות] 'ההתנגדות – תמונה למזכרת'. צלם לך ולבניך תמונות למזכרת עם כלי הנשק הרבים מהתעשייה הצבאית של [גדודי עז אל-דין] אל-קסאם, [ובכללם]: רקטות, אמצעים [נגד] מטוסים, כלי טיס, מקלעים, [רובי] צלפים, [אמצעים נגד] שריון ומטעני חבלה".

 

את ההזמנה מעטרים סמלי הזרוע הצבאית של חמאס ומטה החזית הפנימית, וכן תמונות של רקטות, מל"ט ולוחם בזרוע הצבאית עם טיל נ"ט, על רקע מתחם אל-אקצא.

 

כמו כן צוין בהזמנה כי הגעה לתערוכות הינה בבחינת "תמיכה בהתנגדות". 

 

ההזמנה מטעם הזרוע הצבאית של חמאס לתערוכות נשק ברצועת עזה בחג הקורבן[5]

 


בכיר בחמאס: התערוכות בטוחות לגמרי; מטרתן חיזוק "תרבות ההתנגדות" בקרב הדור הצעיר

תערוכות הנשק נחנכו ב-30.6.23 בידי בכירים בחמאס, בהם סוהיל אל-הינדי ומושיר אל-מצרי, שהגיעו לתערוכה בצפון רצועת עזה. פעילים רעולי פנים בזרוע הצבאית של חמאס, גדודי עז אל-דין אל-קסאם, ניהלו את הפעילויות.

 

בדבריו לערוץ אל-ג'זירה הקטרי, הסביר "אבו מוחמד", בכיר ב"מטה החזית הפנימית" בחטיבת עזה, כי "הפעילות בטוחה לחלוטין"[6] וכי פעילות זו היא אמצעי באמצעותו גדודי עז אל-דין אל-קסאם יכולים "להכיר לציבור ולתומכי ההתנגדות, חלק מהארסנל הצבאי שלה [קרי, של ההתנגדות]". הוא הדגיש כי רוב הנשק יוּצר בידי "מהנדסי גדודי אל-קסאם" וכי "פעילויות כאלה... תורמות גם כן לחיזוק תרבות ההתנגדות בקרב הציבור הפלסטיני, ובמיוחד בקרב הדור הצעיר".

 

"אבו מוחמד" הביע שביעות רצון מהגעת משפחות שלמות לתערוכות הנשק וטען כי "הדבר מוכיח את התלכדות האנשים סביב אופציית ההתנגדות, וכי [הם] סומכים עליה שתגן על הכבוד ועל האדמה [של הפלסטינים] ועל הדרך לשחרור פלסטין".[7]

 

בכירי חמאס שיתפו ברשתות החבריות תמונות מהתערוכות. כך למשל בכיר חמאס, מושיר אל-מצרי, פרסם תמונות מפתיחת התערוכה בצפון הרצועה "בנוכחות עממית גדולה"[8].

 

תמונות של פתיחת התערוכה בצפון הרצועה מחשבונו של מושיר אל-מצרי[9]


 

אזרחים עזתים הגיעו בהמוניהם לתערוכות הנשק של חמאס, יחד עם ילדיהם הקטנים

לתערוכות הנשק והאמל"ח של חמאס ברצועת עזה, הגיעו אזרחים רבים, עם ילדיהם הקטנים. הילדים הצטלמו עם כלי נשק רבים ואף קיבלו הדרכות על הפעלתם.

 

ילדים קטנים מצטלמים עם טילי נ"מ ומל"טים של חמאס[10]ילדים קטנים מצטלמים עם מל"טים ומקלעים[11]

 


 


ילדים קטנים מצטלמים עם טילי נ"ט ונ"מ[12]

 


 


ילדים קטנים מצטלמים עם רובי צלפים, טילי נ"ט, מרגמות ורקטות[13]

 
ילדים קטנים מצטלמים עם רקטות ורובי צלפים[14]

 ילדים מצטלמים עם רובים ומקלעים[15]


 

ילדים קטנים מצטלמים עם רובים ומקלעים[16]

     [3] מדובר בגוף הסברה שהוקם על ידי משרד הפנים של חמאס בראשית סבב הלחימה האחרון ברצועת עזה. https://moi.gov.ps, 9.5.2023. חשבונות "החזית הפנימית" ברשתות החברתיות (https://www.facebook.com/HomeFrontGaza, https://twitter.com/HomeFrontGaza, https://t.me/HomeFrontGaza) נועדו להעביר לאזרחים מידע רשמי מטעם ממשל החמאס, ולבלום הפצת שמועות.

[4] כיכר אל-שייח' זאיד במחוז הצפון, כיכר החייל האלמוני במחוז עזה וכיכר השוק באל-נוציראת במחוז המרכז.

[6] יצוין כי בשנים האחרונות, כמה מחסני אמל"ח שמוקמו בסביבה אזרחית ברצועה, התפוצצו. ראו דוח ממרי: פיצוץ מחסן אמצעי לחימה בשוק בעזה מעורר שוב זעם נגד שלטון חמאס, המזלזל בחיי אדם, 27.8.21

תגיות