המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
מאמר באתר מפלגת האח"ס במצרים: אל-סיסי מחריב את מצרים לפי הכתוב בתורת היהודים
26/7/2019


מאמר באתר מפלגת האחים המוסלמים במצרים:

 אל-סיסי מחריב את מצרים בהתאם לכתוב בתורת היהודים

 

הקדמה

לאחרונה פורסם באתר מפלגת החירות והצדק של האחים המוסלמים מאמר אנטישמי פרי עטו של העיתונאי המצרי, סיד תווכול, שעבד בעבר בערוץ אל-ג'זירה הקטרי, וכיום משדר בערוץ מכמלין המזוהה עם האחים מוסלמים.

 

במאמר, שכותרתו "מי שאומר שאל-סיסי כושל שיעיין בתורת היהודים", האשים תווכל את נשיא מצרים, עבד אל-פתאח אל-סיסי, בהחרבת המדינה על בסיס תכנית "הכתובה בתורת היהודים מזה למעלה מ-3000 שנים". לדבריו, בחינת מדיניותו של אל-סיסי, אותו כינה "גנרל ישראל", מלמדת שהוא פועל בהתאם לכתוב בספרי התנ"ך, ובפרט ספר ישעיהו.[1]

 

מסר זה, המאשים את נשיא מצרים, עבד אל-פתאח אל-סיסי, בהיותו "יהודי" עושה דברה של ישראל, מצטרף למסרים אנטישמיים נוספים המועברים מעת לעת בכלי התקשורת של האחים המוסלמים וכן למסרים אנטישמיים המועברים בכלי התקשורת בקטר, התומכת בתנועת האחים המוסלמים, ובערוץ אל-ג'זירה בפרט, בה עבד בעבר כותב המאמר סיד תווכול.[2]

 

להלן קטעים ממאמרו של תווכל


תווכול בעת ששידר באל-ג'זירה[3]                         

    


 "מי שאומר שאל-סיסי כושל שיעיין בתורת היהודים"


"לאל-סיסי החצוף יש תכנית עתיקה ביותר, שכתובה בתורת היהודים יותר מ-3000 שנים"

"...ההרס שהתחולל במהלך שש השנים [שחלפו מאז] ההפיכה [של אל-סיסי נגד הנשיא הקודם מורסי], מוכיח כי לאל-סיסי החצוף יש תכנית נשיאותית עתיקה ביותר, שכתובה בתורת היהודים מזה למעלה מ-3000 שנים.  באחד מספרי היהודים מופיע הקטע הבא בפרק 19 [ישעיהו, יט, ה-ח]: 'וְנִשְּׁתוּ-מַיִם, מֵהַיָּם; וְנָהָר, יֶחֱרַב וְיָבֵשׁ. וְהֶאֶזְנִיחוּ נְהָרוֹת, דָּלְלוּ וְחָרְבוּ יְאֹרֵי מָצוֹר; קָנֶה וָסוּף, קָמֵלוּ. עָרוֹת עַל-יְאוֹר, עַל-פִּי יְאוֹר; וְכֹל מִזְרַע יְאוֹר, יִיבַשׁ נִדַּף וְאֵינֶנּוּ. וְאָנוּ, הַדַּיָּגִים, וְאָבְלוּ, כָּל-מַשְׁלִיכֵי בַיְאוֹר חַכָּה; וּפֹרְשֵׂי מִכְמֹרֶת עַל-פְּנֵי-מַיִם, אֻמְלָלוּ'.

 

 האין זאת מה שעושה בלחה [כינוי גנאי לאל-סיסי][4] במצרים[?!]...

ספרי התנ"ך כאילו... מבטאים את הרס מצרים ובזיזת אוצרותיה, בשל השתלטות הגנרל העושק עליה, שהתורה תיארה אותו כרשע הגוזל את דבריה הטובים, ואת אוצרות הזהב והכסף שלה. מה שקורה היום הוא שיש קומץ של גנרלים עושקים ועריצים מושחתים אשר בזזו ממצרים את אוצרותיה ומכרו אותם. 

 

הבה ננתח כעת את הסעיפים והפסקאות החשובים בתכנית הנשיאותית התורנית-היהודית של החצוף אל-סיסי. נתחיל באותו סדר בו מופיעים הדברים בתורה, שם נאמר באחד הטקסטים שכתבו הרבנים נגד מצרים: 'וְסִכְסַכְתִּי מִצְרַיִם בְּמִצְרַיִם, וְנִלְחֲמוּ אִישׁ-בְּאָחִיו וְאִישׁ בְּרֵעֵהוּ, עִיר בְּעִיר, מַמְלָכָה בְּמַמְלָכָה' [ישעיהו יט, ב]. 

 

האין טקסט זה מתייחס לגיוס הפרובוקטיבי של התקשורת [הנאמנה לאל-סיסי] ולהסתה המתמשכת [שלה] נגד נאמני האסלאם ונגד אנשי האופוזיציה החילונית? האם [הטקסט] אינו מתייחס לקיטוב הפוליטי החמור, לפילוג השורר ברחוב המצרי, ולמלחמה הפנימית בכל ערי מצרים שאליה יוביל [אל-סיסי] בהמשך, כפי שקורה כעת בשטח סיני[?]...

 

בטקסט אחר שכתבו חכמי הדת היהודים ובו הם תוקפים את מצרים, נאמר: 'וּלְבַב מִצְרַיִם יִמַּס בְּקִרְבּוֹ' [ישעיהו יט, א]. משפט זה מרמז בבירור לכך שהמשאבים האנושיים הכלכליים והצבאיים הגדולים של מצרים, יתבזבזו ויתכלו בשל הסכסוך הפנימי בה... ולא [יושקעו] במאבק באויב החיצוני היהודי...".

 
[1] fj-p.net, 9.6.2019

[3] youtube.com, 28.2.2014

[4] בלחה הוא כינוי גנאי לאל-סיסי המבוסס על שם של דמות של חולה נפש מסרט מצרי משנות ה-80