המכון לחקר תקשורת המזרח התיכון
THE MIDDLE EAST MEDIA RESEARCH INSTITUTE
טרור באמריקה (29): "אל-מנאר": ה-CIA, FBI והמוסד אחראים
27/10/2001

טרור באמריקה (29)

שבועון פלסטיני: ה-CIA, ה-FBI, והמוסד אחראים

 

השבועון הפלסטיני, "אל-מנאר", פרסם כתבת תחקיר, פרי עטו של ד"ר עבדאללה אל-שיח', תחת הכותרת: "העובדות המלאות: ה-CIA וה-FBI, בשיתוף פעולה עם המוסד, ביצעו את התקפת ההתאבדות בוושינגטון ובניו יורק; ההישרדות היא בראש סולם העדיפויות [שלהם], גם אם הדבר מוביל אותם לשיתוף פעולה עם השטן". להלן קטעים מן הכתבה:

 

"כל הסימנים האובייקטיבים מעידים בעוצמה על כך שמנגנוני הביטחון האמריקאים, ובראשם ה-CIA וה-FBI, ביצעו את התקפת ההתאבדות בניו יורק ובוושינגטון ב11- בספטמבר, 2001. התקפה זו הותירה מאחוריה אלפי קורבנות חפים מפשע מקרב אזרחי ארה"ב וכמה מדינות אחרות, ששהו במרכז הסחר העולמי בשעת ההתקפה.

 

כידוע, מנגנוני הביטחון האמריקאיים הפכו בחלוף הזמן למוסדות אדירים בעלי השפעה במישורים הפוליטי, הכלכלי, החברתי, והמדעי ולא ניתן להתעלם מהם. כמו כן הם יצרו קשרים על פי מה שמכונה מודל ההישרדות, או המודל הבירוקרטי. מודל זה קובע כי לאחר הקמתו של מוסד כלשהו - ובעיקר מוסד ביטחון אמריקאי - הדבר העומד בראש סולם העדיפויות שלו הוא ההישרדות, גם אם הדבר מוביל אותו לשיתוף פעולה עם השטן. זהו המודל השולט במנגנוני המודיעין החזקים בעולם ובראשם ה-CIA וה-FBI האמריקאיים...

 

בעקבות סיום המלחמה  הקרה, לאחר התמוטטות ברה"מ, מצא עצמו ה-CIA מושבת מעבודה... הקונגרס האמריקאי החל לדבר על סיום משימתו של ה-CIA, לאחר שנעלם יריבו המושבע, הקג"ב. הועלו כמה הצעות ספציפיות במסדרונות הקונגרס לצמצם את היקפו של ה-CIA, ובמשתמע, לצמצם גם את תקציבו. כדי לשים קץ לדיבורים האלה, וכדי שיוכל לשמור על קיומו ועל חשיבותו, חייב היה ה-CIA למצוא מוצא מתאים. המוצא המתאים היה הצגת עדויות לכך שמשימתו לא הסתיימה, אלא גדלה, כדי שתמשך הזרמת הכספים והתקציבים.

 

מנגנוני המודיעין האמריקאים החלו לחפש אחרי "שד" חדש שיהיה מפחיד יותר מן השד הישן [קרי, ברה"מ]. הם מצאו את שחיפשו בדמותן של תנועות ההתעוררות האסלאמיות. הם החלו לכנות תנועות אלה טרוריסטיות, כדי לעורר את מרכיב הפחד בעם האמריקאי ובקרב המחוקקים האמריקאים בשני בתי הקונגרס. לאחר מכן, החלו דיבורים על הסכנה האסלאמית, הטרור האסלאמי ופצצת האטום האסלאמית. ה-CIA גייס עשרות סופרים, עיתונאים, ואנשי עסקים שיציגו את האסלאם כסכנה הבאה כדי למלא את הואקום שנוצר עם התמוטטות ברה"מ ואמנם, היתה לכך השפעה רבה על דעת הקהל המערבית בכלל, והאמריקאית בפרט. שמו של האסלאם נקשר בטרור ולכן המערב מפחד, כיום, מן האסלאם פחד אמיתי...

 

למרות המאמצים האלה, הסוכנות הזקנה חשה מדי יום שחשיבותה לא כפי שהיתה בימי האימה הגרעינית וכי חלה נסיגה במעמדה החברתי... נכון, מדי פעם יש התקפות מוגבלות על שגרירויות אמריקאיות או על בסיסים של הצבא האמריקאי, כפי שהיה בניירובי, בדאר א-סלאם, בביירות, ובח'ובר, אבל כל זה היה בחו"ל. החשוב הוא שהתנועה בפרבר לאנגלי שבוירג'יניה כבר לא היתה כבימים עברו. 'הבניין החשוב בלאנגלי' כבר לא היה כל כך 'חשוב' כפי שהיה בימי הסכנה הגרעינית, וכך גם התקציבים.

 

מה ניתן לעשות? לא היה מנוס מהעברת הסכנה אל תוככי ארה"ב. האירוע של אוקלהומה היה מוגבל בהיקפו ומרוחק ממוקד הציוויליזציה בחוף המזרחי. מרכז הסחר העולמי, הפנטגון, הבית הלבן, מחלקת המדינה, בניין הקונגרס הם מקומות עבודתם של אלו הרוצים לפטר אותנו [את אנשי ה-CIA] מעבודתנו. אלו המקום מהם מוציאים אלה הרוצים לפטר אותנו את פת לחמם. אלו המקומות שאם הם יותקפו, יחזור מעמדו של ה-CIA להיות כפי שהיה בחזית המדינית, הביטחונית, והדולארית, משום שאותם מנוולים הרוצים לפטר אותנו מעבודתנו יוכו בפחד נצחי. לכן, הם יחזירו למנגנוני הביטחון - כלומר, לנו - את תפארת העבר ועמה את תקציבי העבר. התכנון להתקפה הנוראית היה מדויק. לאחר מכן, היא בוצעה בדקדקנות מבלי שתתגלה. אמנם כן, היו אלה טילים חוצי-יבשות-אסלאמיות שנורו באמצעות ערבים ומוסלמים כדי להרוס את מוקדי הציוויליזציה המערבית בניו יורק ובוושינגטון!!

 

הדמיון האמריקאי של הוליווד הוא שנטע את התקווה ואת הרעיון לבצע התקפה שכזו נגד גורדי השחקים באמריקה. הוליווד הפיקה סרטים דמיוניים המציגים התקפה מן החלל באמצעות חייזרים נגד גורדי השחקים האמריקאיים. זוהי תמונה מדויקת של מה שעשו סוכני ה-CIA ביום שלישי, ה11- בספטמבר, 2001 נגד גורדי השחקים בניו יורק ובוושינגטון.

 

התקפה כזו איננה יכולה להתבצע ללא תיאום הדוק אם אנשי שדות התעופה מהם יצאו המטוסים. כידוע, מנגנוני הביטחון בנמלי התעופה בארה"ב כפופים לפיקוחם הישיר של ה-FBI וה-CIA. השלטונות מצאו מכוניות בתוך נמלי התעופה שהגיעו למקומות בקרבת המטוסים, שאף אדם פשוט אינו יכול להגיע אליהם. נמצאו אישורים שניתנו לאותם אנשים על ידי גורמים רשמיים להגיע לאותם מקומות אסורים. בנוסף, סידורי הבדיקות הביטחוניות בנמלי התעופה האמריקאים, בעידן הטרור, הביאו למצב שלא יכולים לעבור 24 אנשים [כך במקור] מבלי שישימו אליהם לב, אלא אם קיים שיתוף פעולה ותיאום מוקדם בינם לבין מנגנוני הביטחון באותם נמלי תעופה...

 

ההתקפה הנוראית הזו תוכננה במשך שנה או כמה חודשים... כיצד זה קורה? היכן היו מנגנוני הביטחון? האם הם לא שמו לב לתכנונים? האין זה תפקידם? האמת היא שאותם מנגנונים לא פספסו את התכנונים, משום שהם אלה שתכננו וביצעו את ההתקפה!!

 

התכנון והביצוע של הפעולה הזו מעידים על כך [שמאחוריה עמדו] מנגנונים מתקדמים מבחינה ביטחונית, חומרית, וטכנולוגית... כל הפעולה בוצעה תוך שעה וחצי; הוכשרו טייסים מיוחדים לבצעה והם הטיסו מטוסים אמריקאים אזרחיים...; לנוסעים ניתן אישור להתקשר לקרובי משפחותיהם בטלפון ולהודיע להם על החטיפה, כדי להגביר את הפחד ואת האימה; בזירת הפשע הושארו חפצים המרחיקים את הפשע ממבצעו האמיתי; הושארו מכוניות ובהן עותקים של הקוראן וספרים בנוגע להטסת מטוסים בשפה הערבית. האם הערבים והמוסלמים, שמנגנוני הביטחון מנסים להדביק להם את הפשע הזה, הם טיפשים ומטומטמים עד כדי כך שישאירו מאחוריהם סימנים שכאלה המעידים על זהותם ועל ארצות מוצאם, כדי שאמריקה תאכיל אותן מרורים?! פעולה שכזו יכולים לבצע רק מנגנוני הביטחון האמריקאים עצמם.

 

למרות שאת ההרס בעולם בימינו מוביל ה-CIA, ובאופן חלקי גם ה-FBI, ולמרות שעמי העולם מקשרים בין המנגנונים האלה לבין כל אסון, הערבים והמוסלמים, ארגון אל-קאעדה, אסאמה בן לאדן, והמדינות הטרוריסטיות הערביות והאסלאמיות שכחו לגמרי את בנין ה-CIA בפרבר לאנגלי בוירג'יניה, כאשר תכננו [לכאורה] את ההתקפה. בניין זה אינו רחוק יתר על המידה מבניין משרד ההגנה בפרבר אלכסנדריה. הם גם שכחו את משרד ה-FBI. הגיוני שסוכני ה-CIA לא יתקפו את הבניין של הסוכנות שלהם. כל מתכנן ערבי או מוסלמי שהיה חושב על התקפה מסוג זה, לא היה מותיר את בנין ה-CIA מחוץ לתוכניותיו...

 

הנקודה היחידה שיתכן ואינה מתאימה לסקירה הזו, היא שלא יתכן שאדם מערבי אמריקאי או אירופאי יבצע פעולת התאבדות שהוא יודע מראש שהוא ימות בה, משום שאנשים אלה אוהבים את החיים. ואולם, אין זה בלתי אפשרי. כבר הוכח שהם הורגים את עצמם מסיבות מופרכות וקלושות, כגון מאיסה בחיי הנישואין. כמו כן, הם נפטרים מילדיהם בכך שהם מטביעים אותם או חונקים אותם. גם כאשר עומדים לתפוס אותם בביצוע פשע, הם הורגים את עצמם. לפיכך, אין זה בלתי אפשרי שמישהו מהם יבצע מעשה שכזה..." [1][1] אל-מנאר (רש"פ), 1.10.2001.